Організація виховної роботи та роботи з обдарованою молоддю

/Files/photogallery/732/ап.JPG

З метою громадянського виховання підростаючого покоління, реалізації сучасної політики і стратегії держави, спрямованих на досягнення нових результатів та активізації національного, військово – патріотичного виховання як однієїз головних складових національної безпеки України в загальноосвітніх навчальних закладах району організовано діяльність патріотичних клубів, які мають відповідну символіку.

Педагогічні та учнівські колективи загальноосвітніх шкіл долучились до проекту «Слава не загине » (догляд за військовими меморіалами, похованнями українських січових стрільців, могилами новітніх героїв) та проекту «Я – громадянин України».

З метою формування правової культури серед учнівської молоді протягом лютого – березня у навчально – виховних закладах району проведено місячники правових знань, в рамках яких організовано конкурси малюнків, проведення правових брейн – рингів, інформаційно – просвітницьких заходів на правову тематику.

За підсумками V-го Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» заступник директора з виховної роботи Залужанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Біркової І.Р. та педагог-організатор даної школи Заровенна Н.В.стали переможцями за підготовку соціального проекту «Як це було…» (присвячений Герою України та Небесної Сотні Устиму Голоднюку) та отримали нагороду в м. Києві в університеті ім. Бориса Грінченка.

Протягом навчального семестру в рамках святкування Дня народження Тараса Григоровича Шевченка в загальноосвітніх школах проведено конкурси малюнків за творами поета, конкурси читців поезії, оформлено тематичні виставки. В народознавчих світлицях 12 – и навчальних закладів оформлено виставки «Бабусина скриня», «Мамина вишиванка».

З метою забезпечення реалізації заходів, спрямованих на всебічну підтримку і розвиток української ідентичності, формування в учннівської молоді почуття духовності та християнського світогляду, вшанування у 2015 році 150 – річного ювілею Митрополита Андрея Шептицького в загальноосвітніх навчальних закладах в березні проведено флеш – моб «Молитва за Україну».

В березні 2015 року проведено районний фестиваль театральних колективів загальноосвітніх шкіл та Збаразького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості, метою якого- пошук та підтримка талановитих дітей, сприяння їх творчій самореалізації, створення умов до розвитку аматорських театральних колективів, популяризація класичного та театрального мистецтва. Сценічністю, акторською майстерністю відзначились театральні колективи Збаразької ЗОШ І-ІІІст.№2, Красносільської ЗОШ І-ІІст. та Збаразького РК БДЮТ.

1379 (33,5%) учнів загальноосвітніх шкіл були залучені до діяльності в гуртках естетичного, інтелектуального спрямування, драматичних студіях, спортивних секціях та технічних гуртках,в яких оплачується робота керівників і 969 учнів (23,5%) - в гуртках на громадських засадах.

Важливу роль у здійсненні виховного процесу відіграють органи учнівського самоврядування, які створено в кожному навчально-виховному закладі. Учнівське самоврядування продовжує забезпечувати оволодіння школярами ключовими життєвими компетенціями, виробляє в них життєстійкість, вчить повноцінно жити, адекватно реагувати на зміни, постійно самовдосконалюватись, досягати успіху. З цією метою районна рада старшокласників „Голосок” продовжувала проведення навчальних зборів, тренінгів щодо формування лідерських якостей. Лідери учнівського самоврядування є постійними учасниками навчальних зборів обласної школи управлінської майстерності. В квітні 2015 року презентувавли проект «Книга звитяги Євромайдану та АТО»

Формуючи в учнів якості патріота - громадянина виховання молоді на основі традицій і звичаїв краю в усіх загальноосвітніх школах продовжують працювати над реалізацією програми національно-патріотичного виховання молоді, створені молодіжні дитячі об’єднання і товариства «Молода Просвіта», «Козачата. Козацький шлях. Козацька республіка», «Галичаночка», «Волиняночка», «Бутинська Січ», Гра - подорож «Стежинами рідного краю». До їх діяльності було залучено 2929 учнів.

В дитячих, юнацьких об’єднаннях та органах учнівського самоврядування залучено 4408 учнів (80%).

Вагому роль у набутті дітьми та молоддю громадських якостей і соціального досвіду відіграє співпраця загальноосвітніх навчальних закладів із Тернопільським обласним осередком Всеукраїнського дитячого творчого об’єднання «КРОКС». Молодіжною організацією «Українська молодь – Христові», Штабом національного спротиву разом з волотерським центром воїнам АТО, Тернопільським міським товариством українських студентів – католиків «Обнова».

З метою популяризації й пропаганди здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед дітей і молоді проведено районний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я» за номінаціями: «Літературно-музична-спортивна міні-композиція», «Плакати», «Фотографії та художні роботи». В конкурсі взяли участь учні із 22 загальноосвітніх шкіл . Найкраще представлені Доброводівської, Старовишнівецька, Іванчанська, Кобильська, Збаразька №3 загальноосвітні школи.

З метою підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді, творчого потенціалу, залучення до систематичної науково – дослідницької та експериментальної роботи в січні 2015 року проведено І етап Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів Збаразької філії Тернопільського відділення МАН України. Переможцями конкурсу – захисту стали 8 учнів Доброводівського технічного ліцею ім. О. Смакули, Збаразької ЗОШ І-ІІІ №2 та Доброводівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. За підсумками другого (обласного) конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт у 2015 році переможцями стали 5 учнів, 2 учнів з Доброводівського технічного ліцею ім.О.Смакули, 3 - із Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.Учениця 10 класу Доброводівського технічного ліцею ім.О.Смакули Боднар Тетяна на третьому (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту отримала третє місце (секція української літератури ).

Підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад засвідчили, що учні району продемонстрували глибокі знання з базових дисциплін та були нагороджені: дипломом І ступеня з математики, ІІ ступеня з біології та 20 дипломами ІІІ ступеня.

Кiлькiсть переглядiв: 107